Creative Commons License
sobota, 30 stycznia 2010
::: ALKOHOL :::

będzie smutno :

jest :

 

Noc wycięta z szyby

każdy dzień na niby

jakby tak musiało być

00:15, al.phileo , SOPOR
Link Komentarze (4) »
wtorek, 26 stycznia 2010
::: MALAISE :::

lepsze dni

bo

gorzej być nie może ? : owszem – może

 

 

a zimy nie będzie : bo biały pogrubia

00:45, al.phileo , PARANOOS
Link Komentarze (5) »
sobota, 23 stycznia 2010
::: CZAS CZASUJE :::

bo czasem trzeba mieć coś :

na czym można wzrok zawiesić :

kiedy się zawiesza wzrok na suficie :

„Zaburzenia wzroku, na które skarżyła się pacjentka, polegały na utracie widzenia ruchu we wszystkich trzech wymiarach. Miała na przykład trudności podczas wlewania herbaty lub kawy do filiżanki, ponieważ płyn wydawał się jej zastygły jak lodowiec. W dodatku nie potrafiła przestać nalewać w odpowiednim momencie, nie widziała bowiem ruchu w filiżance, kiedy ilość płynu rosła. Poza tym skarżyła się, że trudno jest jej uczestniczyć w rozmowie, gdyż nie widzi ruchów twarzy, a zwłaszcza ust mówiącego. Czuła się bardzo nieswojo w pomieszczeniu, gdzie chodziło więcej niż dwoje ludzi, ponieważ 'ludzie nagle znajdowali się to tu, to tam, ale nie widziałam, by się przesuwali'.”

J. Zihl, D. Von Cramon, N. Mai Selective Disturbance of Movement,

cyt. za: Oliver Sacks Antropolog na Marsie

sobota, 09 stycznia 2010
::: TO NIE JEST OBRAZ KOTA :::

Często pytam się o to kim jestem, i kim (w związku z tym) jestem w chwili, w której, schwytany nagi, przez spojrzenie zwierzęcia, na przykład przez oczy kota, popadam w istocie w problem, tak, w złą okoliczność, tłumiąc własne zakłopotanie.”

Muszę natychmiast wyjaśnić, że kot, o którym mówię, jest realnym kotem, prawdziwym, proszę mi wierzyć, kotkiem. To nie jest obraz kota. On nie wchodzi cicho do sypialni jako alegoria wszystkich kotów na ziemi, kociąt, które przechadzają się przez nasze mity, religię, literaturę i bajki. Zwierzę patrzy na mnie.”

Jacques Derrida

 
1 , 2